Rastliny č.3
Rastliny 3
Odovzdávajú signály. Vedci urobili nasledovný experiment. Veľký strom, orech, začali bezohľadne mlátiť po konároch palicou a potom, čo urobili laboratórne analýzy sa vyjasnilo, že v listoch orecha sa v čase napadnutia výrazne zvýšilo percento tanínu, látky, ktorá pôsobí ničivo na nepriateľov. Z toho dôvodu sa jeho listy stanú nejedlými aj pre zvieratá. Pri tom (fantázie len toľko), dub, ktorý stál neďaleko, a ktorému nikto neubližoval, akoby prijal signály od dobitého stromu, a tiež výrazne zvýšil obsah tanínu vo svojich listoch. Mnohé experimenty anglických biológov tiež ukázali, že stromy akýmsi nepochopiteľným spôsobom sú schopné odovzdávať jeden druhému signály a prijímať ich. Napríklad v savane je rastlinstvo rozložené nie veľmi husto, vo veľkých vzdialenostiach jeden od druhého. A keď antilopy prichádzajú k nejakému stromu alebo ku kríku aby sa nakŕmili jeho listami, susedné rastliny okamžite dostávajú signál o napadnutí. Ich lístie vylučuje zvláštne látky, stávajú sa nejedlými a takýto signál o nebezpečí sa rozširuje bleskovo na pomerne veľkom okruhu. Ak sa antilopám nepodarí vyjsť z tejto zóny tak sa stáva, že uprostred zelených stromov a kríkov, celé stáda zvierat umierajú od hladu.
Vedci boli prekvapení, keď robili výskum a potvrdili fakt, že stromy si odovzdávajú signály o nebezpečí na obrovské vzdialenosti. To, že ako rýchlo v skutočnosti môžu jeden druhému odovzdávať signály o nebezpečí a reagovať na takýto typ signálu, znamená, že sa v málo čom odlišujú od predstaviteľov zvieracieho sveta. Jediné no, ktoré prekáža výskumníkom uznať zelený svet planéty za rozumnú bytosť je to, že sa stromy nemôžu pohybovať.
Rastliny ľúbia. Hovorí sa, že v jednom laboratóriu, ktoré skúma vlastnosti rastlín, sa o rastliny starala laborantka, krásavica. Čoskoro spolupracovníci v laboratóriu pochopili, že jedna zo skúmaných rastlín, krásny fikus, sa zaľúbil do dievčaťa. Akonáhle vošla do miestnosti, kvietok začal prežívať výboj emócií, na monitoroch to vyzeralo ako dynamická sínusoida výrazne červenej farby. Keď laborantka polievala kvietok alebo utierala jeho listy od prachu, sínusoida skákala od šťastia. Raz si dievča dovolilo nezodpovedne poflirtovať s kolegom a fikus začal žiarliť. Ale s takou silou, že prístroje vychádzali až na hranicu. Na monitore sa objavil len jeden čierny pás, ktorý ukazoval, do akej čiernej jamy zúfalstva sa utápalo zaľúbené rastenie.
V každom z nich žije duša. Ešte v starých časoch v minulosti si ľudia všimli, že každá rastlina má vedomie a dušu tak isto ako človek aj zvieratá. O tom sú zápisy a poznámky v mnohých starých kronikách. A pritom starobylí autori sa odvolávajú na ešte staršie svedectvá a texty. O tom, že rastlinstvo má dušu je možné si prečítať v Enochovej knihe apokryfov. Mnohé národy v minulosti tiež verili, že v stromoch môže žiť aj ľudská duša, do času, kým sa nenarodí v človeku alebo po smrti človeka. Berie sa to tak, že duša Budhu, kým sa do neho prevtelila, žila v rôznych stromoch 23 životov.
Po tomto všetkom uvedenom, kto ešte môže mať pochybnosti o pravde starých ľudí, že všetko, čo je na zemi, je živé. Aj trávy, aj stromy, aj chrobáky aj zvieratá, všetko toto je jeden veľký, jeden od druhého závisiaci organizmus. Keď sa zatne sekera do stromu, bolí to všetkých. Je možné, že signály druhých stromov pomáhajú bielej breze, ktorá utrpela zranenie, vyliečiť jednu ranu. Ale keď je rán veľa, imunita je oslabená a nepriateľov naokolo je nepočetne? Bude človek, ktorý zabudol na humanizmus a súcit, na smrť otrávený tými, ktorých šťavami je zvyknutý podporovať svoj život?
Keď podpaľujete trávu, vymŕzate kvietok v kvetináči, trháte listy, buďte si vedomí, že rastliny všetko cítia a pamätajú si. Rastliny sa veľmi odlišujú od zvieracích organizmov, no to neznamená, že nie sú v stave mať vedomie. Jednoducho ich nervový systém je úplne iný ako u zvieracích organizmov. No nie menej môžu mať svoje nervy a reagovať prostredníctvom nich na to, čo sa okolo nich deje a čo sa deje s nimi. Rastliny sa boja smrti tak isto ako ktorékoľvek iné živé bytosti. Cítia všetky, keď ich rúbu, keď im obrezávajú vetvičky alebo keď ich trhajú, jedia ich listy, kvety atď.
Náš kanál na praktické cvičenia:https://www.youtube.com/channel/UCp1D_vZ0p90AsGqvIEm0iUA